Masaże

Masaż kobiety w ciąży
Celem masażu w ciąży jest zmniejszenie obrzęków, napięć i dolegliwości bólowych w okolicach karku i grzbiet – szczególnie z odcinkiem lędźwiowo-krzyżowym oraz kończyn dolnych. W miarę rozwoju ciąży zmienia się środek ciężkości ciała kobiety, wówczas lędźwiowy odcinek kręgosłupa nadmiernie wygina się do przodu. Przeciążenie mięśni i kręgosłupa wywołuje silny ból i zniechęca do poruszania się.

Drenaż limfatyczny całego ciała
Zwany masażem limfatycznym służy poprawieniu przepływu chłonki w układzie limfatycznym. Jest obecnie najbardziej efektywną metodą leczenia obrzęku. Za twórcę drenażu limfatycznego uważa się Emila Voddera, duńskiego lekarza. Drenaż limfatyczny pływa na korzystnie na przepływ chłonki, likwidację obrzęków zastoinowych, onkotycznych, zapalnych, usprawnienie transportu soli mineralnych i wody oraz procesów immunologicznych.

Drenaż limfatyczny częściowy (kończyny górne, kończyny dolne, grzbietu)
Jeśli nogi są ciężkie, zmęczone lub bolą to masaż limatyczny kończyn dolnych jest najlepszym rozwiazaniem tego problemu. Techniki drenujące zminimalizują uczucie ciężkości i zlikwidują zastoje płynu tkankowego.

Masaż leczniczy całego ciała
Metoda walki z bólem i wzmożonym napięciem mięśniowym znana od starożytności. Badania naukowe udowadniają wpływ masażu leczniczego na zmniejszenie bólów pochodzenia mięśniowego, stawowego czy neurologicznego.

Masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi
Łączy ze sobą techniki masażu relaksacyjnego, ciepłolecznictwo i akupresurę. Dobroczynne działanie ciepła oddawanego przez rozgrzane kamienie powoduje bardzo szybkie rozluźnienie napiętych mięśni.