Leczenie dolegliwości ciąży

Rola fizjoterapii w przebiegu ciąży jest wciąż niedoceniana, a może być bardzo pomocna w dolegliwościach, które są prawie zawsze w tym niezwykłym czasie.

Bóle kręgosłupa, napięcie karku i obręczy barkowej, bóle krzyża, rwa kulszowa, napięcia skóry brzucha, drętwienia rąk, kurcze łydek to najczęściej spotykane dolegliwości, w których fizjoterapia może być bardzo pomocna.

Masaż kobiet w ciąży jest ogromną ulgą w bólach okolicy pleców, ponieważ rozluźnia skrócone mięśnie przykręgosłupowe, powoduje lepsze ukrwienie i odżywienie tkanek. Dodatkowo endorfiny uwalniane podczas masażu wpływają relaksująco na przyszłą mamę. Masaż jest pomocny również w bólach krzyża, rwie kulszowej, drętwieniu rąk.

Kinesiology taping, który jest coraz bardziej popularny, znajduje również zastosowanie w terapii kobiet w ciąży, bo jest całkowicie bezpieczny. Możemy stosować go w niwelowaniu napięcia i bólu, obrzękach, rozstępach skórnych lub odciążając przemęczone mięśnie.

Ćwiczenia fizyczne pod okiem fizjoterapeuty są doskonałą profilaktyką dolegliwości ciąży, a także przygotowaniem do porodu, dlatego w naszym gabinecie jest możliwość indywidualnej gimnastyki pod okiem terapeuty, dobranej do etapu ciąży i indywidualnych predyspozycji czy dolegliwości.