Masaże

W naszym gabinecie proponujemy pacjentom masaż leczniczy. Zabieg wykonywany jest przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Pozwala zminimalizować bóle różnego pochodzenia, łagodzi napięcie mięśni, ale też odpręża. Przynosi ulgę i daje chwilę relaksu. Nie jest to technika wymyślona współcześnie, masaż leczniczy to bowiem metoda znana już w starożytności. Stosowano ją nie tylko w celach terapeutycznych, ale i profilaktycznych. Obecnie znajduje zastosowanie w sporcie i kosmetologii. Jest skuteczna, co potwierdzają liczne badania naukowe. Masaż leczniczy pozytywnie wpływa na miejscowe zmiany w tkankach poddanych uciskowi, wzmacnia odporność i minimalizuje skutki stresu. To jedna z najbardziej rozpowszechnionych metod fizjoterapii.

Masaż kobiety w ciąży

Celem masażu w ciąży jest zmniejszenie obrzęków, napięć i dolegliwości bólowych w okolicach karku i grzbiet – szczególnie z odcinkiem lędźwiowo-krzyżowym oraz kończyn dolnych. W miarę rozwoju ciąży zmienia się środek ciężkości ciała kobiety, wówczas lędźwiowy odcinek kręgosłupa nadmiernie wygina się do przodu. Przeciążenie mięśni i kręgosłupa wywołuje silny ból i zniechęca do poruszania się.

Drenaż limfatyczny całego ciała

Zwany masażem limfatycznym służy poprawieniu przepływu chłonki w układzie limfatycznym. Jest obecnie najbardziej efektywną metodą leczenia obrzęku. Za twórcę drenażu limfatycznego uważa się Emila Voddera, duńskiego lekarza. Drenaż limfatyczny pływa na korzystnie na przepływ chłonki, likwidację obrzęków zastoinowych, onkotycznych, zapalnych, usprawnienie transportu soli mineralnych i wody oraz procesów immunologicznych.

Drenaż limfatyczny częściowy (kończyny górne, kończyny dolne, grzbietu)

Jeśli nogi są ciężkie, zmęczone lub bolą to masaż limatyczny kończyn dolnych jest najlepszym rozwiazaniem tego problemu. Techniki drenujące zminimalizują uczucie ciężkości i zlikwidują zastoje płynu tkankowego.

Masaż leczniczy całego ciała

Metoda walki z bólem i wzmożonym napięciem mięśniowym znana od starożytności. Badania naukowe udowadniają wpływ masażu leczniczego na zmniejszenie bólów pochodzenia mięśniowego, stawowego czy neurologicznego.

Masaż gorącymi kamieniami wulkanicznymi

Łączy ze sobą techniki masażu relaksacyjnego, ciepłolecznictwo i akupresurę. Dobroczynne działanie ciepła oddawanego przez rozgrzane kamienie powoduje bardzo szybkie rozluźnienie napiętych mięśni.